יום פטריק הקדוש – כך תרגישו כמו אירים בסנט פטריק דיי

האירים קוראים לו יום פטריק הקדוש, סנט פטריק דיי, או פשוט - חג פטריק הקדוש. כך או כך, אין ספק שיום פטריק הקדוש הוא חג אירי שהפך כבר מזמן ליום בינלאומי הנחגג ברחבי העולם. אלכוהול אירי משובח והמון חגיגות, מי אנחנו שנסרב? מבירה גינס ועד לג'יימסון, יש לנו את כל הסיבות להרגיש כמו אירים ולו ליום אחד


לא משנה איך תבחרו לקרוא לו, חג פטריק הקדוש הוא רק תירוץ להתאהב עוד קצת באלכוהול אירי, בתרבות שתייה מרשימה ובעם החם והמדליק הזה. אבל, האם חייבים להיות אירים בכדי ליהנות? החל מסיידר תפוחים וכלה בבושמילס, הצוות של פאנקו לבש ירוק ויצא לשתות, סליחה, לחקור. כך תרגישו כמו אירים של ממש:

 

וולקאם אנד צ'ירס - קבלו את סנט פטריק דיי

מאירלנד ועד לישראל הקטנה, יום פטריק הקדוש נחגג כל שנה ב-17 במרץ בחגיגות שמחות, צבועות בירוק ומלאות באלכוהול אירי משובח. החג האירי הקסום נחגג לזכרו של הקדוש הנוצרי פטריק, אשר אמנם לא היה אירי, מה שלא הפריע לו ,עדיין, להפוך לקדוש המגן של אירלנד ומביא בשורת הנצרות לאירים - אכן סיבה למסיבה. עם השנים הפך חג פטריק הקדוש לא רק לחג לאומי אלא גם לפסטיבל לאומי וירקרק, אשר מלווה בחגיגות ונמשך 4 ימים, לא פחות, ובמסגרת החגיגות, ערים שונות מתמלאות בהמוני חוגגים ולובשים ירוק עז.

 
מה תשתו?

עם רזומה עשיר ומסורת הדוקה של יותר מאלף שנות הכנה של אלכוהול ביתי ואיכותי, האירים לא "רק" שותים הרבה - הם גם שותים טוב. וכשאנחנו אומרים טוב, אנחנו מתכוונים לאיכות של ממש. האלכוהול האירי מציב סטנדרט חדש ומאתגר לתעשיית האלכוהול, בדגש על עשייה מסורתית ורבת שנים בשילוב חומרי גלם איכותיים. 

 

הנה כמה טעימות מהתפריט האירי:

בושמילס: וויסקי אירי מענג ופופולרי, המיוצר מתערובת של סינגל מאלט בזיקוק משולש עם וויסקי דגנים אירי קליל. לבושמילס, המיושן כ-4 שנים, טעמים וניחוחות של וניל ודבש והוא מכיל 40% אלכוהול.

לצפייה במגוון מוצרי בושמילס>>

ג'יימסון: וויסקי בלנדד אירי ותיק אשר מופק מסוגים שונים של וויסקי, שיושנו בנפרד בחביות שונות. טעמו נובע בעיקר מהתערובת הייחודית של מאלט בשילוב דגנים שעוד לא הפכו למאלט. זאת לצד רכיבים כמו שעורה ודגנים ייחודיים נוספים. הוויסקי עובר תהליך זיקוק משולש והוא בעל טעם טבעי וחלק, ללא טעמי עישון.

לצפייה במגוון מוצרי ג'יימסון>>

טולמור דיו: וויסקי אירי משובח ואיכותי, עשיר טעמים וניחוחות, בעל מרקם חלקלק וקליל. הטולמור דיו הוא בלנד עשיר, אשר טעמו הייחודי נוצר הודות לתערובת גבוהה של סינגל מאלט איריים ו-וויסקי דגנים אירי ולתהליך הזיקוק המשולש שהוא עובר, להבדיל מזיקוק הכפול שעוברים רוב סוגי הוויסקי. הוויסקי הפופולרי נקרא על שמו של אחד מבעלי המזקקה הראשונים.

לצפייה במגוון מוצרי טולמור דיו>>

בייליס: ליקר מבוסס וויסקי אירי ושמנת, אשר נחשב לליקר הראשון בעולם על בסיס שמנת. הבייליס שווק לראשונה ב-1974 בחברת R. A. Bailey & Co שבסיסה בדבלין, שהייתה הראשונה שעשתה שימוש בחומר מתחלב המכיל שמן צמחי מזוקק אשר מונע היפרדות של הוויסקי והשמנת. והנה פרט טריוויה: בייליס עושים שימוש בשמנת טרייה ואיכותית בקרוב ל-5 מיליון ליטר שמנת בשנה! ועוד בונוס קטן: הבייליס מכיל גם וניל וקקאו ההופכים אותו לליקר מענג במיוחד. הוא מומלץ לשתייה בכוס לואו בול עם קרח, בדומה לוויסקי.

לצפייה במגוון מוצרי בייליס>>

 

פאנקו - כך תרגישו כמו אירים של ממש

עכשיו הזמן המושלם להיות אירים. איך עושים את זה? קל. לובשים ירוק, עוטים חיוך וים של אנרגיות טובות, וכמובן, מזמינים וויסקי מפנק מפאנקו. היכנסו לצפייה גם במגוון הקוקטיילים הייחודיים שלנו! אנחנו נדאג לאלכוהול איכותי כמו שאנחנו יודעים ואתם לכל השאר. מחכים לכם!