יום האישה הבינלאומי – נשים, אלכוהול ומה שביניהם

מירדן ג'רבי ועד לקמאלה האריס, במשך מאות שנים נשים מאתגרות שוב ושוב את גבולות המגדר ומותירות את חותמן באינספור תחומי חיים, החל מספורט, ספרות ותרבות ועד לכלכלה, משפט ופוליטיקה. משנה לשנה, עולמות שנתפסו כ"גבריים בלבד", מתעצבים מחדש והופכים ל א-מגדריים. ונישת האלכוהול? גם היא, איך לא, מתפתחת ונצבעת בצבעים חדשים ומרעננים, ותתפלאו, לאו דווקא בגוון ורוד.

נשים (וגברים), בואו נדבר על זה. יום האישה הבינלאומי ושנה חדשה ומשופרת, הם רק הזדמנות מצוינת להזכיר לכולם וגם לעצמנו, כי אנחנו כבר מזמן לא מצטיירות (רק) בגוונים רכים ועדינים. כולנו ייחודיות, רבגוניות, עוצמתיות ולא פחות חשוב - משפיעות. 

מענפי ספורט תחרותיים ועד לתרבות ולממשל, יותר ויותר נשים מככבות בתפקידי מפתח, יוצרות שינוי אמיתי בתפיסה המגדרית, ומעל לכל - מוכיחות לעולם שאין תחום שהן לא יכולות לו. 

לרגל יום האישה, מתנות והשראה, כינסנו את הצוות הנשי של פאנקו לעשות קצת סדר: מה בין יום האישה הבינלאומי לאלכוהול? הכל במאמר הבא.

 

יום האישה הבינלאומי - קווים לדמותו

אם כל שנה אתן שואלות את עצמכן מתי יום האישה, סמנו ביומנים את התאריך – ה-8 במרץ. יום האישה הבינלאומי הוא יום ייחודי, בינלאומי, המציין את המסלול הארוך שעשו ועדיין עושות, נשים רבות בכל העולם, במאבק לשוויון זכויות. זאת החל מהזכות להצביע, המאבק לשוויון חברתי, תעסוקתי, פוליטי וכלכלי.

 

מה בין מגדר לתרבות השתייה?

במשך שנים רבות, ממש כמו בתחומים אחרים, האלכוהול נתפס כתחום גברי יותר. שתיית אלכוהול התקשרה למונחים של כוח, עוצמה ואיך לא - בונדינג גברי קלאסי. בספרות, בתרבות ובקולנוע, האלכוהול קיבל תפקידים מגדריים קלאסיים. גברים שתו משקאות "רציניים" כמו וויסקי ואילו נשים שתו אלכוהול מעודן בדמות יין וקוקטיילים. לשמחתנו, בשנים האחרונות, גם עולמות האלכוהול מושפעים ממגמות עולמיות, משנים צורה והופכים בבירור ל א-מגדריים. יותר ויותר חברות אלכוהול פונות לקהל הנשי ככוח צרכני ומבינות שהתפיסות הללו, כמו הרבה תפיסות מיושנות, שייכות לעבר, ראו לדוגמה את ג'יין ווקר, המקבילה הנשית לג'וני ווקר.

 

ברמניות ומיקסולוגיות - נשים, אלכוהול והעולם שביניהם

כחלק ממגמת השינוי ושבירת המוסכמות, נשים רבות לוקחות חלק פעיל בעיצוב תרבות השתייה, לא רק כלקוחות אלא גם בתפקידי מפתח מאתגרים ומשמעותיים בענף. בארץ ובעולם, נשים מצטרפות לתעשיית היין והאלכוהול ומשתלבות בנישות שהוגדרו בעבר כמיועדות לגברים. תוכלו למצוא אותן בפרונט של תרבות השתייה, כברמניות ומיקסולוגיות ואף כחוקרות, נשות אלכוהול ובעלים של מותגים עולמיים. 

 

פאנקו - דונט פינק מיי דרינק

אנחנו בפאנקו מבינים שכל אישה היא עולם ייחודי של סגנון אישי, העדפות וטעמים. וממש כמו גברים, לכל אישה יש את האלכוהול האהוב עליה. וכן, זה לא בהכרח יין קליל או קוקטייל צבעוני. כי בינינו, לא הגיע הזמן להתקדם ולשחרר תפיסות מיושנות, גם באלכוהול? 

יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות מצוינת להיזכר בדרך הארוכה שנשים, עשו ולחגוג את כל אותם הישגים מרשימים של נשים לאורך ההיסטוריה עם איזה דרינק ראוי לשמו. אנחנו בפאנקו מזמינים אתכן ואתכם כמובן, לחגוג איתנו על וויסקי משובח, יין טוב, או כל משקה אחר שעושה לכם טוב בלב. 

עוקבים אחרינו גם בסושיאל? בואו להציץ מה אנחנו מבשלים לכם לקראת יום האישה!

חפשו ,Dont_pink_my_drink