ציוד לבר הביתי – אביזרים ומשקאות שכל ברמן מתחיל חייב בבית

בר ביתי הוא חלומו של כל חובב אלכוהול - אבל איך מתחילים לערבב בין החלום למציאות? מיד נגלה לך - הכנו עבורך מדריך לברמן הביתי, עם כל מה שצריך לדעת כדי להרכיב את הבר הביתי המושלם 

עם הציוד המתאים - כל אחד יכול

כדי ליצור בר ביתי מגוון לא חייבים להיות ברמנים מקצועיים. בעזרת סט בסיסי של ציוד לברים ומגוון מצומצם אך מדויק של משקאות אלכוהוליים, כל אחד ואחת יוכלו ליהנות מהקוקטיילים האהובים בלי לצאת מהסלון. 

המפתח לבר ביתי מוצלח הוא מבחר בסיסי של משקאות איכותיים וורסטיליים, שעליו כל אחד יכול להוסיף את המשקאות המיוחדים האהובים עליו, וליצור בר מותאם אישית. מלבד המשקאות, בר ביתי צריך להכיל ציוד לברמן, שיאפשר לך לערבב קוקטיילים מסוגים שונים. 

 

יש סט אביזרי חובה לברמן המתחיל 

יש מגוון רחב של ציוד לברמנים ואביזרים לאלכוהול, אבל כדי להקים את הבר הביתי שלך, מספיק להתחיל עם סט כלים פשוט. בהמשך ניתן יהיה להרחיב אותו לפי הצורך. הציוד הבסיסי ממלא את כל הפונקציות הכי חשובות בערבוב משקאות, ולכן אי אפשר להתחיל בלעדיו.

 

אז מה נדרש לך כדי להתחיל? את הרביעייה הבאה: 

הבסיס של הבסיס: ראשית יידרש לך כלי מדידה שבאמצעותו מודדים את נפח הנוזל, שיהיה גדול מספיק כדי להכיל את כל תכולת הקוקטייל, וכן כלי נוסף לערבוב. 

שייקר: שייקר בסיסי כולל שני חלקים - כוס ומכסה הברגה או מכסה מובנה שבו יש חורים לסינון. זהו הכלי החשוב ביותר בבר הביתי שלך - בלעדיו לא ניתן להכין קוקטיילים. אפשר למצוא שייקר כזה מנירוסטה או מנחושת. 

ג'יגר: או בשפת העם - כוס מדידה לאלכוהול. בעזרת ג'יגרים ניתן למדוד מנה מדויקת של אלכוהול. בתור התחלה כדאי לך להצטייד בשניים: אחד של 30 מ"ל ואחד של 45 מ"ל. מומלץ להצטייד בג'יגר דו-צדדי, שנראה כמו שעון חול, כאשר צד אחד שלו הוא מנה קטנה והצד שני מנה גדולה. 

כפית ערבוב: כפית ערבוב לקוקטיילים היא כפית ארוכה במיוחד, שמגיעה עד לתחתית של השייקר/ או של כוס הערבוב. היא מיועדת להכנת קוקטיילים בהם יש ריבוי מרכיבים. שימוש בכפית ערבוב נועד למנוע דומיננטיות של אחד הטעמים מהשכבה עליונה של המשקה בשלוק הראשון. 

שלושת הכלים הללו יאפשרו לך להכין מגוון רחב של קוקטיילים. מהבסיס הזה יתאפשר לך להתפתח הלאה. גם בשלב זה אפשר כמובן להשקיע במסחטת הדרים, כוס ערבוב, מכתש ועלי ועוד. 

 

הכול מתחיל בבקבוקים הנכונים 

המגוון בעולם האלכוהול הוא עצום. הוא כולל סוגים שונים של משקאות, שמכסים קשת רחבה של טעמים ואפשרויות. כל זה טוב ויפה כשאנחנו יוצאים לבר קוקטיילים ומבקשים מהברמן להפתיע אותנו עם איזו הברקה, אבל כשמנסים להחליט מה לקנות לבר הביתי, המגוון הזה יכול להיות מבלבל. 

כדי להרכיב בר ביתי טוב, כדאי להתחיל עם מספר משקאות קלאסיים שאפשר לשתות במגוון וריאציות: כחלק מקוקטייל, בערבוב עם משקה קל, או פשוט כמו שהם בתוספת של קצת קרח. 

וודקה: לצד היותה המשקה החריף הפופולרי בעולם, וודקה היא בסיס מצוין למגוון רחב של קוקטיילים. כדאי להשקיע בוודקה איכותית עם טעם עדין. 

ג'ין: בשנים האחרונות הלכה ועלתה הפופולריות של קוקטיילים מבוססי ג'ין, ולא בכדי. ג'ין יכול לככב כמרכיב מרכזי בקוקטיילים מסוגים שונים, וגם להשתלב מעולה עם טוניק טוב ורצועות מלפפון. 

רום: רום מהווה בסיס לקוקטיילים פופולריים רבים, ביניהם דקירי, מוחיטו ופינה קולדה. כדאי להשקיע ברום בהיר לצד רום כהה/ מתובל.

ויסקי: אף בר ביתי לא שלם בלי בקבוק של ויסקי מהסוג האהוב על כל אחד ואחת, שאפשר לשתות בלואו-בול עם קרח או לשלב בקוקטייל כמו אולד פאשנד. 

טקילה: טקילה היא הבסיס לאחד הקוקטיילים הטעימים והאהובים ביותר - מרגריטה. 

כדאי גם להתארגן על ביטר כמו קואנטרו - ליקר תפוזים שמשמש בהכנה של קוקטיילים. 

אחרי שהתארגנת על האביזרים והמשקאות האלו, כבר יהיה לך בר ביתי בסיסי ורסטילי. לאחר מכן אפשר להוסיף אביזרים, אלכוהול וכוסות מיוחדות - לפי הטעם וההעדפות האישיות שלך. קדימה, אפשר להתחיל לשקשק! 

 

בתור התחלה יש לנו בשבילך מתכון למוחיטו ביתי 

*מומלץ להגיש בכוס הייבול רחבה

מנה רום לבן (60 מ"ל)

חופן עלי נענע 

סודה 

מיץ מליים או מחצי לימון 

מי סוכר 

קרח 

וככה מכינים: מועכים את עלי הנענע עם מיץ לימון ושפריץ של מי סוכר. אם יש לך מכתש ועלי - זה הזמן להשתמש בהם. אם לא, אפשר למעוך עם כפית בתוך כוס השייקר. מוסיפים את הרום ומערבבים. מוזגים הכול לכוס גבוהה עם קרח, וסוגרים בסודה. מקשטים בנענע ופלח לימון. אפשר להוסיף 2 טיפות אנגוסטורה ביטרס.

 

אה, ואל תשכחו שפאנקו כאן תמיד בשבילכם

באתר פאנקו באפשרותך למצוא מגוון אדיר של אלכוהול, כלים ייעודיים וגם ערכת אביזרים לברמן הביתי. מזמינים אותך לגלוש ולהתחיל במלאכת הקמת הבר הביתי שלך. בהצלחה!