בלאדי מרי - ההיסטוריה של המשקה ומתכון למשקה המפורסם

יש בו שילוב של טעמים עזים ואוממי, והוא פופולרי במיוחד בזמן טיסות וכתרופה להאנגובר, אבל איכשהו רבים עדיין חוששים מהבלאדי מרי, אולי בגלל שהוא קרוי על שם מלכה אכזרית במיוחד. החלטנו לחקור אותו יותר לעומק, והרי לפניכם כמה עובדות מרתקות ומתכון מעולה אחד, שיעשו לכם חשק להתנסות בקוקטייל הטעים והבלתי שגרתי ה

איך קוקטייל נולד?

בלאדי מרי הוא אחד הקוקטיילים הקלאסיים והמוכרים ביותר, שמורכב על בסיס וודקה ומיץ עגבניות. על המרכיבים האלה נהוג להוסיף תבלינים כמו פלפל שחור, חזרת ופלפל קייאן, לצד רוטב ווסטרשייר, טבסקו, ולא נשכח -מקל סלרי לערבוב.

על פי הסברה הרווחת, מדובר בהמצאה שנולדה בניו יורק על ידי ברמן צרפתי בשם פרננד פטיו, שיצר את המשקה בשנות ה-20 של המאה הקודמת. פטיו סיפר שהוא התבסס על מתכון של בחור בשם ג'ורג' ג'סל, שהמציא את השילוב של וודקה ומיץ עגבניות. על המתכון הזה הוסיף פטיו תבלינים שהעניקו לקוקטייל את טעמו המובחן.

 

אבל רגע, מי זאת מרי בכלל?

בנוגע למקור השם, הדעות חלוקות: יש הטוענים שהקוקטייל נקרא על שם מועדון בשיקגו שנקרא דלי של דם ( bucket full of blood), בו עבדה בחורה בשם מרי. אחרים מספרים שאת השם המציאה בכלל החברה של ג'סל, שגם לה קראו מרי. היא שפכה על עצמה את המשקה בטעות, והתלוצצה עם ג'סל שמעכשיו הוא יכול לקרוא לה בלאדי מרי.

רבים חושבים שהקוקטייל קרוי על שם מלכת אנגליה מרי טיודור, אבל זה לא מדויק. המושג בלאדי מרי היה קיים כבר אז אך לגמרי במנותק מהקוקטייל, והוא באמת שימש ככינוי למלכת אנגליה מרי טיודור, שהייתה ידועה ברדיפה אכזרית של הנוצרים הפרוטסטנטים באנגליה. ככל שידוע לנו, היא לא עשתה זאת בעודה לוגמת וודקה עם מיץ עגבניות, כך שבינה לבין הקוקטייל אין שום קשר.

 

בלאדי מרי - מתכון למניעת האנגובר

לאחר המצאת הבלאדי מרי, המשקה הפך ללהיט בקרב מביני דבר בסצנה הלוהטת של ניו יורק בשנות ה-20. פטיו סיפר שבמסגרת עבודתו כברמן הוא היה מכין בין 150 ל-200 קוקטיילים כאלה במשמרת.

בהמשך, הפופולריות של הבלאדי מרי כמשקה של בילוי לילי ירדה, וכיום האסוציאציה שלו היא יותר של משקה שמתאים לבראנצ'ים בבוקר של אחרי יציאה סוערת. יש לכך סיבה - מיץ עגבניות עשיר במינרלים ומלחים שהגוף מאבד כששותים אלכוהול, וכך הבלאדי מרי בעצם מסייע להתמודד עם הנגאובר. כמובן שאם אתם מעוניינים בתוצאה אפקטיבית יותר כתרופה נגד הנגאובר, עדיף לשתות את הקוקטייל כמו שהוא דווקא בזמן הבילוי, ובבוקר שאחרי להסתפק ב-וירג'ין בלאדי מרי - כלומר, לוותר על הוודקה. אגב, יום הבלאדי מרי הבינלאומי חל ב-1.1, היום שבו רבים מתמודדים עם הנגאובר כבד ביותר אחרי חגיגות השנה החדשה.

בלאדי מרי הוא גם משקה פופולרי במיוחד בזמן טיסות, והסיבה לכך מעניינת במיוחד: שינויי לחץ האוויר בטיסה גורמים להפחתה של 30 אחוז ברגישות בלוטות הטעם, כך שזהו זמן מושלם למשקה כמו בלאדי מרי, המאופיין במגוון טעמים עזים ומובחנים במיוחד.

 

מתכון בלאדי מרי מושלם

אם הכתבה עשתה לכם חשק לשלוף את הוודקה ומיץ העגבניות - הכנו עבורכם מתכון לבלאדי מרי קלאסי, שתוכלו להכין עם מעט מרכיבים וכמעט אפס מאמץ.

בלאדי מרי,  מתכון קל:

60 מ"ל של הוודקה המועדפת עליכם

120 מ"ל מיץ עגבניות

חצי לימון

רוטב ווסטרשייר

רוטב טבסקו

מלח ופלפל שחור

מקל סלרי לקישוט ו

 

סוחטים את הלימון לתוך שייקר, עדיף דרך מסננת. מוסיפים את מיץ העגבניות ומתבלים בכמה טיפות של רוטב ווסטרשייר. מוסיפים מלח ופלפל לפי הטעם ומערבבים עם כפית (לא צריך לשקשק).

מוזגים את המיץ לכוס גבוהה (היי בול) עם קרח, ומוזגים את הוודקה מעל. מטפטפים כמה טיפות של טבסקו מעל, ומקשטים במקל סלרי.

למתכון בלאדי מרי בוידאו

נכון שזה משהו אחר?