7 מיתוסים לא נכונים על אלכוהול. מס' 5 ממש הפתיע אותנו!

7 מיתוסים לא נכונים על אלכוהול. מס' 5 ממש הפתיע אותנו! עולם האלכוהול מלא באגדות, מעשיות, סיפורים שעוברים מדור לדור ומיתוסים. הנה כמה מהבולטים בהם שצריך להפריך וכמה שיותר מהר!

אגדות, מעשיות, סיפורים שעוברים מדור לדור ומיתוסים... איך שלא תקראו לזה, עולם האלכוהול מלא בהם. הנה כמה מהבולטים בהם שצריך להפריך וכמה שיותר מהר.

  1. מיתוס - בירה לפני ליקר עושה בחילה, ליקר לפני בירה עוזר לאלכוהול להיספג, בירה אחרי וויסקי עושה הנגאובר אבל וויסקי אחרי בירה מונעת מכם להשתכר מהר מדי.

אמת – רוב החוקים האלה מלווים אותנו עוד מלפני שהתחלנו לשתות, אבל הם לא ממש אמיתיים. אחוז האלכוהול בדם הוא זה שקובע כמה שיכורים אתם ולא סוג האלכוהול שאתם בוחרים לשתות, אלכוהול הוא אלכוהול. אם תשתו יותר ממה שהגוף שלכם מסוגל לספוג תשתכרו ותרגישו רע.


  1. מיתוס - בירות כהות מכילות יותר אלכוהול.

אמת – לצבע הבירה אין קשר לכמות האלכוהול שהיא מכילה. אנשים לרוב חושבים בטעות שבירה כהה, כמו גינס, היא חזקה, כשבעצם יש בה 4.2% אלכוהול, לעומת בירה בהירה כמו באדווייזר שמכילה 5% אלכוהול. בירות בלגיות בהירות רבות מכילות 8% אלכוהול או יותר.


  1. מיתוס – יינות ישנים יותר הם טובים יותר.

אמת – הכול תלוי בסוג היין. יינות מסוימים נועדו לצריכה תוך שנה מרגע הייצור ולא משתבחים עם הזמן, בזמן שאחרים נועדו לאחסון במרתף יין לכמה שנים כדי להגיע לאיכות השיא שלהם. לצערנו, יין שעבר תאריך השתייה המומלץ שלו לא הופך לטוב יותר עם הזמן. למעשה, נוגדי החמצון שבו עלולים להידלדל עם הזמן.


  1. מיתוס – הקאה מסייעת לגוף להתפכח ומונעת הנגאובר.

אמת – נהוג לחשוב שהוצאת האלכוהול מהגוף ע"י הקאה אומר שהוא לא ייספג בגוף, אבל למעשה, האלכוהול נספג בזרם הדם מיד לאחר שתייתו. הקאה אולי תוציא מעט אלכוהול מהגוף שלכם, אבל אם הגעתם לשלב שאתם מקיאים בו, כנראה שכבר מאוחר מדי להימנע מהנגאובר ביום למחרת.


  1. מיתוס – ארוחה גדולה לפני שמתחילים לשתות תעזור לכם לא להשתכר.

אמת – כן ולא. אכילה לפני השתייה יכולה להאט את ספיגת האלכוהול בגוף, אבל היא לא תמנע מכם להשתכר. הגוף קולט את האלכוהול דרך הקיבה והמעי הדק, כך שאם הבטן שלכם מלאה באוכל ייקח יותר זמן לאלכוהול להשפיע. זה יידחה את השכרות אבל לא ימנע אותה לגמרי. בסופו של דבר הקיבה שלכם תתרוקן ואז האלכוהול יעשה את העבודה שלו.


  1. מיתוס – מקלחת קרה וקפה חם יעזרו לכם להתפכח מהר יותר.

אמת – לא קפה ולא מקלחת יפחיתו את ריכוז האלכוהול שכבר נמצא בדם שלכם. מקלחות קרות וקפה יכולים לעורר אתכם ולעזור לכם להרגיש יותר רעננים אבל הדבר היחיד שיעלים את השיכרות הוא זמן.


  1. מיתוס - ערבוב של אלכוהול ואבטיח יכול לגרום למוות (כן, יש אנשים שמאמינים בזה).

אמת – אין שום תגובה כימית קטלנית כשמפגישים אבטיח ואלכוהול. להפך, שילוב בין אבטיח ואלכוהול יכול ליצור קוקטיילים טעימים לקיץ!