סיינט פטריק'ס דיי

סיינט פטריק'ס דיי

סיינט פטריק'ס דיי מעלה לכולנו אסוציאציות של עלי תלתן, פיינטים עצומים של בירה ומרדף מסתורי אחרי חרוזים, אך מה הוא מסמל באמת, מי הוא פטריק ומה בדיוק עושה אותו קדוש?
יום פטריק הקדוש, הידוע גם כסיינט פטריקס דיי, פרץ כבר מזמן את גבולות אירלנד והפך ליום חג ברחבי העולם, גם בישראל נטולת הזיקה לקדוש האירי הלאומי.

הקדוש הנוצרי פטריק נחשב לקדוש המגן של אירלנד וכמה אזורים מרוחקים בעולם כמו ניופאונדלנד ולברדור בקנדה. החג לכבודו מצוין ב-17/3 מדי שנה  ונחגג על ידי צאצאי אירים בארצות הברית, קנדה, אנגליה, אוסטרליה וניו-זילנד.

החגיגה הראשונה של סיינט פטריקס דיי התרחשה בבוסטון כבר ב-1737 והתהלוכה הראשונה לכבודו -1762 בניו-יורק, אבל רק בשנות ה-90 של המאה הקודמת
(רק לפני 20 שנים), החליטה ממשלת אירלנד להפוך את החג לפסטיבל לאומי ונהפך בהדרגה מחגיגות של יום אחד לפסטיבל שנמשך על פני 4 ימים.

הפסטיבל הזה כולל אלכוהול, המון אלכוהול, וזו הסיבה שלשמה התכנסנו בבלוג.

מה למשל?

וויסקי אירי כמו ג'יימסון ובושמילס ובירות איריות ובראשן גינס וקילקני. חוץ מזה חוגגים עם המון ירוק כמחווה לעלי התלתן המזוהים עם אירלנד, כובעי לפריקונים (ננס אירי מיתולוגי)


וריקודים איריים מסורתיים שמעטים יכולים לבצע אותם מבלי להראות מגוחכים אבל עם מספיק אלכוהול זו לא תהיה בעיה.

בישראל אמנם אין חיבה מיוחדת לקדושים נוצרים אבל כל חג שכולל אלכוהול ומסיבות מתקבל ביותר אהדה. כאן נחגג סיינט פטריקס דיי כהלכתו בשלל מסיבות ואירועים,
בעיקר בפאבים איריים כמו מולי בלומ'ס, הטמפל בר ואוסקר וויילד (לפאב האירי הקרוב לביתכם הקלידו "פאבים איריים" בגוגל).