פאנקו

בית אל קברנה סוביניון "טל בנימין" עמונה BEIT EL TAL BINYAMIN CABARNET SAUVIGNON

12600 126.00
מחיר ל 100 מ"ל - 16.80 ₪
הגדלת כמות הקטנת כמות

סקירה מהירה

 צבע היין הוא אדום-סגול עמוק עם טעמים של שזיפים, פירות יער שחורים וחמימים, טאנינים עדינים ונעימים מלווים בסיומת ארוכה. זהו יין שניתן ליהנות ממנו עוד שנים רבות.

דבר המומחה

הכרמים בעמונה נמצאים 900 מטר מעל פני הים כמה דקות הליכה מהר בעל חצור שעליו הובטחה הארץ לאבינו אברהם וכחמש עשרה דקות מהיקב בבית אל. הכרמים משקיפים על ים המלח ממזרח וים התיכון המערב (שהרי גודל מדינת ישראל של היום כגודל מדינת ניו ג'רסי.)

  • אדום-סגול עמוק
  • שזיפים, פרות יער שחורים וחמימים
  • סמיך, ממלא את הפה בטעמי פרות יער שחורים, קטיפתי
מאפיינים
שם בית אל קברנה סוביניון "טל בנימין" עמונה
סוג משקה יין
כשרות יש
מדינת מקור ישראל
שנה 2016
יקב בית אל
מידת יובש יבש
סוג יין אדום
גוף מלא
סגנון היין אדום, קלאסי ומורכב
פיקוק שעם
זני ענבים קברנה סוביניון
יישון בחבית 10 חודשים באלון צרפתי חדש
לאתר היקב https://www.beitelwinery.com/
אחוז אלכוהול 14.90%
נפח הבקבוק 750 מ"ל
מידע על היקב

בין ההרים והגבעות של הרי בית אל, בלב ארץ ישראל התנכית, נפרשים הכרמים של יקב בית אל גולשים על פני הטרסות  בין עצי תאנה, רימון וזית.  היקב של משפחת מן הוא שילוב של תרבות יין עשירה ומורשת רוחנית היוצרים יינות נפלאים הגדלים בפופולריות שלהם משנה לשנה.

בית אל היוותה מרכז יהודי, חקלאי ורוחני במשך אלפי שנים. הכרמים מסביב Estate ליקב בית אל, חמש דקות מהמקום בו חלם יעקב אבינו את החלום המשפיע עלינו עד היום. אז ממה התפרנסו תושבי בית אל בתקופת המלוכה בישראל? על כך יעידו אלפי הגתות החצובות בסלע ופזורות בכרמים ובחצרות הבתים. גתות משפחתיות אלו, מאפשרות ייצור של מאות אלפי ליטרים יין בשנה. היין יוצר באלול ותשרי ולעיתים גם חשוון, ואוחסן בכדי חרס במערות החצובות בסלע.

 

הרקע החקלאי של הלל מתחיל באוניברסיטה בקליפורניה וביקב בוטיק של משפחתו בסונומה ואלי, מחקר חקלאי, ריכזו מאות דונם של כרמים, מערכות השקיה ועוד. כך שבאופן טבעי בשנת 1996 נטעו הלל ונינה מן את הכרמים בבית אל. הכרמים שלנו 850-910 מטר מעל פני הים, מזג האוויר הקריר בקיץ מלווה במשבי אוויר צח ונקי,  ואילו בערבי החורף קרות עד כדי קפיאה, יוצרים תנאים אופטימליים להבשלה ארוכה ורמות טעמי פרי גבוהות בענבים. היין, הוא הדרך שלנו לשתף אתכם בחוויה ובסיפור המיוחד שנרקם במשך דורות של אהבה, משפחתיות, עבודת אדמה ויין, כאן גידלו אבותינו כרמים ושתו את יינם הודות למזג האוויר הקריר הגובה מעל פני הים, אדמת טרה רוסה מנוקזת. כל אלו terroir  משפיעים על עסיסיות הפרי, הצבע האדום בוהק, והטעמים ההופכים את שתית היין לחוויה רוחנית, נעימה ומרוממת.

הצעת הגשה מענג ומחמיא לארוחות בשר, עוף או דגים. וכן יעשיר ארוחת גבינות איכותיות
טמפרטורת הגשה 18-22°
כוס אדום קלאסית
כוס אדום קלאסית
ישראל
1
בוחרים אלכוהול
 
2
קונים בקליק
 
3
שליח אישי עד הבית
מחפסים מתנה מיוחדת? הכנסו למגוון מתנות כדי לראות את מבחר המתנות שיש לנו להציע לכם